W tej instrukcji pokażę Ci jak nałożyć zdjęcie na zdjęcie aby uzyskać ciekawy, klimatyczny efekt. I nie, nie chodzi o kolaż!

Jakie zdjęcia wybrać?

Ponieważ jedno zdjęcie nałożysz na drugie, wszystkie znajdujące się na nich elementy pokryją się. Szczegóły nałożone na szczegóły będą nieczytelne.Dlatego postaraj się wybrać zdjęcia, na których jest jak najwięcej gładkiego tła. Mogą to być drzewa na tle nieba, filiżanka kawy na pustym stole, obraz wiszący na ścianie. Ja wykorzystam zdjęcia basenu i nieba z palmami. Jak nałożyć zdjęcie na zdjęcie? Opis krok po kroku znajduje się pod obrazkiem.

Wstępna obróbka zdjęć

Nie będę jakoś specjalnie obrabiać moich zdjęć. Są w kolorze niebieskim więc na pewno będą pasować do siebie. Ty natomiast (jeśli chcesz), przed połączeniem dwóch zdjęć w jedno możesz je nieco podkolorować. Możesz eksperymentować, obrabiając je w dwóch różnych stylach lub wybrać bezpieczniejszą opcję, nakładając na nie taki sam filtr. Jeśli nie wiesz jak ujednolicić zdjęcia tym samym filtrem doradzę Ci najprostszą z aplikacji: vsco. Tutaj dowiesz się dokładnie jak z niej korzystać. A tutaj, jak ją pobrać – oczywiście jest darmowa. 

Jak nałożyć zdjęcie na zdjęcie

1. Otwórz aplikację Snapseed. Jeśli nie wiesz skąd ją wziąć, zerknij tutaj.

2. Otwórz w niej pierwsze zdjęcie. 

3. Kliknij menu Narzędzia

4. Wybierz opcję: podwójna ekspozycja (trzeba zjechać trochę na dół).

5. Wybierz ikonkę zdjęcia z plusikiem, żeby dodać kolejne zdjęcie.

6. Dodaj je i ustaw na pierwszym zdjęciu w odpowiedni sposób (obracając oraz zmniejszając/powiększając je na ekranie dwoma palcami)

7. Kropelka po prawej stronie pozwoli Ci dopasować jego przezroczystość (ale tylko w trakcie dodawania zdjęcia, po zatwierdzeniu ptaszkiem już nie)

8. Zatwierdź „ptaszkiem”

9. Kliknij „eksportuj” by zapisać zdjęcie w galerii w telefonie

10. GOTOWE!

p.s. Jeśli rezultat Cię nie satysfakcjonuje, kliknij w strzałkę, zamiast eksportować, żeby cofnąć zmiany i wykonać kroki od nowa. Dobrej zabawy! 

jak nałożyć zdjęcie na zdjęcie