Mapa marzeń, to nic innego jak specyficznie ułożony kolaż zdjęć. Im częstszy jest kontakt z taką wizualizacją własnych pragnień, tym bardziej zapadają one nam w głowę. Dzięki temu podświadomie dążymy do ich realizacji. W dzisiejszym wpisie zaproponuję Ci jak zrealizować swoją mapę marzeń tak, aby była naprawdę skuteczna!
Jak wygląda mapa marzeń?
Mapa marzeń to podzielona na 9 równych pól plansza, najczęściej tworzona w postaci kwadratu. Ja również zachęcam Cię do przygotowania jej w tej formie i zaraz wyjaśnię dlaczego akurat kwadrat.

Gdzie ją umieścić by naprawdę działała?
To czy mapa marzeń będzie skuteczna zależy od tego, jak często będziesz na nią (nawet w przelocie) zerkać. Dlatego sugeruję, abyś umieściła ją tam, gdzie Twój wzrok wędruje najczęściej w ciągu dnia – w swoim telefonie. Zaraz dowiesz się, jak stworzyć tapetę z mapą marzeń. Kwadratowy format kompozycji zabezpieczy również miejsce na znajdujące się na tapecie ikonki. A więc do dzieła!
9 obszarów Twoich marzeń

Sugeruję Ci rozpoczęcie pracy od zebrania zdjęć, które symbolizować będą 9 Twoich marzeń, pomysłów na siebie, podzielonych ze względu na różne obszary. Zdjęcia mogą być Twojego autorstwa, ale nie muszą! Na użytek własny możesz je pobrać z internetu. Jeśli chcesz swoją mapę pokazywać światu – skorzystaj z darmowych stocków zdjęciowych, takich jak np. Unsplash, Pexels czy Life of Pix.
- Dobrostan, powodzenie – obraz symbolizujący Twoje marzenie związane z szeroko pojętym dobrostanem. Przytulny pokój lub rzut mieszkania symbolizujący własne cztery kąty, upragniony samochód czy po prostu więcej kasy w portfelu.
- Pozycja społeczna – obraz symbolizujący Twoją wymarzoną reputację, to, kim chcesz być zawodowo lub społecznie.
- Związki, partnerstwo, miłość – obraz symbolizujący upragniony stopień zaangażowania w relację miłosną. Dla jednych może to być znalezienie idealnego partnera, dla innej ślub lub tym podobne deklaracje, dla jeszcze innej znaczące poprawienie nadpsutych relacji.
- Rodzina, osoby ważne, zdrowie – tutaj umieszczamy wizualizację planu dla siebie związanego z tym, jak funkcjonuje nam się w naszym najbliższym otoczeniu – wklej tu zdjęcie z siłowni, jeśli chcesz więcej ćwiczyć, zdrowego obiadu, jeśli masz plan zdrowiej się odżywiać, czy rodzinnej wycieczki, jeśli chciałabyś częściej spędzać jakościowy czas z rodziną
- Ja – to miejsce jest dla Ciebie. Tu wklej swoje zdjęcie, takie, jaką chciałabyś oglądać siebie w lustrze na co dzień
- Pasje, kreatywność, hobby – miejsce na symbol Twojej pasji, której chciałabyś poświęcać więcej czasu.
- Wiedza i samorozwój – marzysz bo skończyć studia, zrobić kurs lub nauczyć się języka? A może po prostu chciałabyś czytać więcej książek? To miejsce jest na symbol Twoich pomysłów związanych z samorozwojem
- Praca i kariera – jak wyobrażasz sobie siebie w wymarzonej pracy? A może to jakieś konkretne miejsce, idealne stanowisko? Tutaj umieść zdjęcie reprezentujące to pragnienie.
- Relacje z ludźmi – tu umieść zdjęcie osoby lub osób, którym chciałabyś poświęcać więcej czasu – np. Twoich przyjaciółek.
Stworzenie mapy marzeń w telefonie
- Pobierz aplikację do tworzenia kolaży, np. Photo Collage Maker (InCollage) Jeśli nie wiesz jak, zerknij tutaj.
- Wybierz opcję Kolaż
- Zaznacz 9 wybranych poprzednio zdjęć – zaznaczaj je w odpowiedniej kolejności – nie będziesz musiała ich potem przestawiać
- Kliknij: następny (czyli dalej)
- Jeśli któreś zdjęcie powinno zmienić miejsce – zaznacz je i wybierz z menu opcję „zamienianie” a potem wskaż zdjęcie, z którym chcesz zamienić ten obraz miejscami
- Każde zdjęcie po zaznaczeniu możesz powiększyć lub przesunąć aby uchwycić jego lepszy kadr
- Gotowy kolaż zapisz klikając w rogu. Brawo!
Tapeta z mapą marzeń
Teraz czas stworzyć tapetę do telefonu, tak by zapewnić swym oczom częstą ekspozycję na mapę marzeń.
- Znów odpalamy Collage Maker, ale tym razem klikamy opcję wolny styl
- Wybieramy naszą mapę marzeń, powinna być na samej górze listy i klikamy „następny” (czyli dalej)
- W menu klikamy „tło” a następnie „stosunek” i wybieramy format „9:16”
- Zdjęcie z mapą marzeń umieszczamy centralnie, tak jak chcemy, by wyglądało na naszym wyświetlaczu.
- Możesz zmienić kolor tła lub dodać do kolażu napisy i naklejki, pamiętaj jednak, że tapeta w telefonie stanowi tło dla ikonek, i im lepiej będą one widocznie tym lepiej!
- Zapisz gotowy kolaż w telefonie
- Wejdź w ustawienia i ustaw go jako tapetę

