Zastanawiam się, czy znajome jest Ci to uczucie: zrobiłaś zdjęcie, wyszło fajnie, mucha nie siada, ale chowasz je do szuflady, bo nie wytarłaś jakiegoś brudku. Albo nie przetarłaś lustra. Albo zwyczajnie masz na twarzy krostkę, której po prostu nie zamierzasz pokazywać światu. Znasz to?  Jeśli tak – pokochasz narzędzie, które zaraz Ci pokażę (jak śpiewał pewien bard) jak zapalniczka płomień i sucha studnia wodę. Zobacz jak usunąć plamę ze zdjęcia!

Mała kropeczka

Małe rzeczy potrafią wykończyć. Mały komar = bezsenna noc. Nie bagatelizujmy małych wrogów. Nawet jeśli ktoś Ci mówi „nikt poza Tobą tego nie zauważy” –  nie słuchaj! Jeśli Ty to widzisz, i przeszkadza Ci to – walcz. Narzędzie, które Ci pokażę, usuwa małe plamki ze zdjęcia a im gładsze tło defektu, tym lepszy efekt otrzymasz. Dlatego nie zwlekaj już dłużej i przygotuj zdjęcie do wyczyszczenia. Może to być zdjęcie kawy, które psują okruszki na stole, Twoje chodzące po raz pierwszy dziecko, którego nie zobaczył świat, bo miałaś brudną podłogę, lub po prostu jakaś niedoskonałość skóry. Ważne, by tło było w miarę jednolite (koc w kratę raczej odpada).

Jak usunąć plamę ze zdjęcia
Oto fikuśne owoce na desce do krojenia. Deska wiele już widziała, nie jest więc idealnie gładka. Pojawiły się też na niej drobne przebarwienia. Spróbujmy je „wywabić”!

Jak usunąć plamę ze zdjęcia – instrukcja krok po kroku

  1. Pobierz aplikację Snapseed. Jeśli nie wiesz jak, zerknij tutaj.
  2. Uruchom ją i otwórz (klikając w plusik) zdjęcie, które masz zamiar poprawić.
  3. Wybierz menu „NARZĘDZIA”
  4. Wybierz narzędzie „naprawianie” (to z plasterkiem)
  5. Przybliż zdjęcie (rozciągając je dwoma palcami) tak aby plamka, którą chcesz usunąć, była jak największa.
  6. Zamaluj palcem plamkę, starając się, by pędzel narzędzia nie wychodził bardzo poza niechciany element, ale żeby dokładnie go przykrył. Przy maksymalnym powiększeniu zwykle wystarczy raz dotknąć palcem
  7. Voila!
  8. Przejdź do naprawienia kolejnych defektów a po skończeniu pracy kliknij ptaszek i zakończ edycję tym narzędziem.
  9. Kliknij „eksportuj” by zapisać zdjęcie. (Pamiętaj, że trafi ono do osobnego albumu w Twoim telefonie, o nazwie Snapseed, więc na próżno można go szukać w tym ze zdjęciami z telefonu, no chyba że masz ustawiony podgląd na wszystkie zdjęcia w telefonie)
Aby usunąć plamki wybrałam z menu narzędzie „naprawianie” i po kolei dotknęłam wszystkich niechcianych elementów.

PRZESUWAJ PALCEM SLIDER ABY PODEJRZEĆ ZMIANY: