Laurka dla babci i dziadka to już utarty klasyk. Dziś proponuję Wam mniej tradycyjną wersję takiej laurki – przygotowaną na telefonie! Ucieszy zwłaszcza tych dziadków, którzy mieszkają daleko i nie będą mieli jak zobaczyć się z wnukami w swoje święto. Przykładowe laurki przygotowałam w 2 aplikacjach a do każdej dodałam szczegółową instrukcję wykonania. Powodzenia!

Laurka z kolorowym tłem

2 powyższe laurki zostały stworzone w aplikacji Poster Maker. To fajna i intuicyjna apka, która ma bardzo ciekawe tła chociaż dość irytuje ilością umieszczanych w niej reklam. Ale cóż, nie ma nic za darmo. Jeśli chcesz wykonać laurkę podobną do tych wyżej, poniżej znajduje się instrukcja jak to zrobić krok po kroku. Zacznij od pobrania dwóch aplikacji: Snapseed (jeśli chcesz pracować na czarno-białym zdjęciu) oraz Poster Maker ( której zrobimy całą resztę). Jeśli nie wiesz jak ściągać aplikacje przeczytaj ten post.

 1. Otwórz aplikację Snapseed.
 2. Zaciągnij  do niej (plusikiem lub klikając „otwórz”) zdjęcie 
 3. Na dole zobaczysz różne filtry  – przesuń w prawo i wybierz jeden z czarno-białych. 
 4. Zapisz zdjęcie w telefonie.
 5. Następnie otwórz aplikację Poster Maker.
 6. Wybierz opcję „CREATE”
 7. Teraz wybierz tło. Zwróć uwagę na to, że na dole możesz się przełączać pomiędzy różnymi kategoriami teł, nie jesteś skazana jedynie na te, które widzisz w pierwszym widoku. Aby wybrać tło musisz je kliknąć 2 razy. Teł jest tak dużo, że nie pobierają się telefon przy ściąganiu apki. Klikając białą strzałkę pobierasz je do aplikacji a klikając drugi raz wybierasz do użycia. 
 8. Wybierz kadrowanie Twojej laurki i przejdź dalej.
 9. Następnie dodaj do niej elementy graficzne.
  Zerknij na obrazek poniżej.  Dodaj zdjęcie (3), potem dekoracje (2) a na końcu tekst (1). Pamiętaj, że elementy dodane wcześniej będą się znajdować warstwę niżej pod dodanymi po nich. Dlatego, jeśli chcesz umieścić napis na wstążce – najpierw dodaj wstążkę a potem pole tekstowe. 
 10. Zapisz strzałką w prawym górnym rogu. Voila!

Laurka dla babci w kwiatowe naklejki

Jeśli chcesz by Twoja laurka dla babci (lub dziadka) wyglądała podobnie pobierz na telefon następujące aplikacje: „Collage Maker” oraz „Flowers Stickers – Naklejki Kwiatów„. Obie pobierzesz za darmo (jeśli nie wiesz jak, kliknij tutaj)

 1. Otwórz aplikację Collage Maker.
 2. Wybierz opcję „Wolny styl”.
 3. Następnie wybierz zdjęcie (jeśli chcesz, możesz je wcześniej troszkę poprawić w Snapseed lub w VSCO).
 4. Teraz obracając je palcami ułóż je na pustym tle laurki (tło możesz zmienić w pasku menu na dole, nie musi być ono białe).
 5. Dodaj tekst pod zdjęciem.
 6. Na koniec kliknij „zapisz”.
 7. Otwórz aplikację Flowers Stickers – Naklejki Kwiatów.
 8. Następnie wybierz zdjęcie („Choose picture from gallery”).
 9. Kliknij „All” i kolejno dodawaj kwiaty tworząc ramkę. Możesz je zmniejszać, obracać. Kliknięcie palcem na już ułożony kwiatek przesunie go na wierzch. 
 10. Zapisz klikając „SAVE” – gotowe!
laurka dla babci

Masz inny pomysł na laurkę ale nie wiesz jak go zrealizować? Napisz do mnie, na pewno razem coś wymyślimy!