Upichciłaś, podałaś, zostało zjedzone i smakowało! Następnie stała się rzecz oczywista –  znajoma poprosiła Cię o przepis. Jak go jej przekażesz? Podyktujesz? Wyślesz na messengerze, mailem? Mam dla Ciebie super rozwiązanie. Pokażę Ci jak puszczać swoje przepisy w świat!

Jemy oczami!

Jemy także oczami. Chętniej sięgniesz po ładnie podane danie, prawda? Tak samo jest z przepisami. Powinny być one wizualnie atrakcyjne i kropka. A więc jeśli już puszczać Twój ukochany przepis w świat to w wielkim stylu! Czyli jak? W jednym kawałku, w kolorze, ze zdjęciem. Pokażę Ci to na przykładzie zwykłego, acz bardzo smacznego, makaronu. Oto jak wygląda przykładowy przepis przygotowany w kilka minut w sposób, jaki zaraz Ci pokażę.

jak puszczać swoje przepisy w świat

Canva – wielozadaniowa apka do tekstu i obrazków

Do przygotowania przepisu w ten sposób potrzebne Ci będzie 10 minut wolnego czasu oraz aplikacja Canva w telefonie. Nie wiesz jak pobiera się aplikacje? Zerknij tutaj.  Canva to taki fajny, intuicyjny edytor, w którym możesz wybierać spośród setek szablonów i wypełniać je w swój sposób.

Jak znaleźć właściwy szablon?

Kiedy odpalisz aplikację Canva zobaczysz pogrupowane tematycznie szablony. Następnie w lupce na górze wpisz “przepis” lub “recipe” (z ang.) a wyświetlą Ci się szablony, które możesz wykorzystać. Teraz zwróć uwagę na to, że te, które są darmowe mają w prawym dolnym rogu napis: bezpłatny. Dokonując wyboru pamiętaj, że edytując szablon jesteś w stanie zmienić w nim dosłownie wszystko. Nie chcesz się narobić? A więc wybierz taki, w którym wymienisz jedynie teksty i zdjęcie.

Edycja szablonu


Kiedy wybierzesz szablon (dotykając go palcem) będziesz mogła w końcu rozpocząć edycję. Ja wybrałam taki:

                           
Co dalej? Teraz, dotykając palcem poszczególnych pól (tekstowych, zdjęcia, kolorowych bloczków) zmieniam szablon wg. własnego uznania. Tło ustawiam ciemnoszare, a ramkę – jasnoszarą. Następnie klikam w zdjęcie i wymieniam je na zdjęcie z własnej galerii, takie, które zrobiłam sama. Potem wymieniam teksty na swoje. Na koniec uznaję, że font (czcionka), użyty w tytule jest po prostu nieczytelny i zmieniam go na inny, prostszy.  (Aby to zrobić kliknij w tekst i wybierz na dole taki krój, jaki Ci odpowiada. Pamiętaj, że teksty możesz też powiększać i zmniejszać.)

Wreszcie zapisuję gotowy przepis (strzałka w prawym górnym rogu) i trafia on prosto do mojej galerii zdjęć (do katalogu Canva). Gotowe!

Jesteś wyjątkowo dumna że swojego przepisu?

Podpisz się! Jak? Po prostu dodaj do niego swoje logo (aby to zrobić, zaciągnij je w formie grafiki z galerii), imię, albo wspomnij w nazwie, że przepis pochodzi od Ciebie! 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *