Kawaii po japońsku oznacza „uroczy, słodki”. Ale to słowo to coś więcej niż zwykły przymiotnik, to już element japońskiej kultury. Jeśli lubisz ten cukierkowy, pachnący animacją świat kawaii to dlaczego nie wprowadzić go do folderu ze zdjęciami Twojego dziecka? Pokażę Ci teraz jak dodać naklejki do zdjęcia, żeby było „kawaii” ?

Gdzie znajdę fajne naklejki na zdjęcia?

Najlepiej oczywiście w dedykowanych aplikacjach. Jest ich mnóstwo i naprawdę jest w czym wybierać. Wystarczy, że sklepie z aplikacjami wpiszesz frazę „stickers” a przekonasz się, jaki będziesz miała wybór. Wybierając aplikację zwróć uwagę na to czy jest darmowa, ile ma pobrań i jaką ma ocenę. Pisałam o tym tutaj. Mi podobają się obrazki między innymi z apki Kawaii Stickers i właśnie tę aplikację Wam zaraz pokażę.

Jak dodać naklejki do zdjęcia

Jakie zdjęcie wybrać?

Najlepiej ostre i wyraźne, bo naklejki też takie są. Dobrze jeśli zdjęcie jest w kolorze a nie czarno-białe, wtedy unikniesz za dużego kontrastu. Jeśli zdjęcie ma żółtawy odcień (bo powstało przy sztucznym świetle) wtedy popracuj nad balansem bieli (pisałam o tym tutaj). Ale tak naprawdę to Ty tu jesteś artystą – sama decydujesz o swoim małym dziele!

Jak dodać naklejki do zdjęcia w Kawaii Stickers?

To bardzo proste. Odpalasz aplikację i otwierasz w niej zdjęcie. Następnie klikasz serduszko w prawym panelu i przewijasz palcem w dół szukając idealnej nalepki. Kiedy ją wybierzesz pojawi się na Twoim wcześniej zaimportowanym zdjęciu. Możesz ją obracać, powiększać i zmniejszać (dwoma palcami, jak podczas przybliżania zdjęcia). Jeśli przestanie Ci się podobać, wystarczy że dotkniesz „kosza”. A jeśli wybierzesz jej idealne miejsce możesz dodać kolejną (i kolejną, i kolejną) albo zapisać zdjęcie klikając strzałkę w prawym dolnym rogu. Kliknięcie zapisze ją w Twojej galerii w osobnym folderze. Mówiłam, że proste!

No dobra, ale gdzie je nalepiać?

Osobiście lubię dodawać naklejki na dwa sposoby. Pierwszy to umieszczanie ich na pustych płaszczyznach czyli na ścianie albo na niebie. Drugi to imitowanie prawdziwych „scenek”.  Czyli np. sadzanie naklejki-zwierzątka na ludzkim ramieniu, albo ustawiając je na stole. Popuść wodze fantazji!

Jak dodać naklejki do zdjęcia

Hoł, hoł, hoł – naklejki świąteczne i okazjonalne

Taka zabawa w wyklejanki może okazać się pomocna, kiedy idą święta (lub inna okazja) a Ty nie masz pomysłu na świąteczne dekoracje. Albo nawet i masz, ale chcesz swoje zdjęcie jeszcze bardziej podkreślić. Wpisz w sklepie frazę „xmas stickers” (albo Halloween, school, animal) i odkrywaj apki oferujące naklejki tematyczne. Mi spodobała się ta o nazwie FlavorStickers, jak widzisz to samo zdjęcie wygląda już zupełnie inaczej. No to co? Udanej zabawy!