Pokażę Ci, jak dodać efekt ruchu do zdjęcia na przykładzie pary nad herbatką. Pamiętaj jednak, że to nie jedyny efekt jakim możesz się bawić na zdjęciach!

Przygotowanie zdjęcia

Na początku robię zdjęcie telefonem. Układam filiżankę na ciemnych kocach ponieważ chcę otrzymać ciemny ale przytulny klimat.

Oto surowe zdjęcie, prosto z telefonu.

Jak dodać efekt ruchu do zdjęcia - Zdjęcie przed obróbką

Zanim zabrałam się za dodawanie pary, obrobiłam zdjęcie w darmowej apce od Google – Snapseed. W tym przypadku korzystając z narzędzia DOSTOSUJ zmieniłam takie parametry: cienie -20, atmosfera -20, nasycenie +20. Następnie zmieniłam narzędzie na PĘDZEL, wybrałam ten pierwszy („ciemniej/jaśniej”) a jego wartość ustawiłam na najciemniejszy czyli -10. Po ustawieniu pędzla zamalowałam nim (a tak naprawdę palcem;) górny obszar zdjęcia, gdzie widać było w tle kawałek kartonu i szafki. Jedno maźnięcie oczywiście nie wystarczy i trzeba maziać tak długo, aż osiągnie się pożądany cień. Czasami gdy dany obszar nie chce się już więcej przyciemnić należy zapisać zmiany a następnie odpalić narzędzie ponownie i przyciemniać dalej. Po przyciemnieniu kadruję (przycinam trochę dołu zdjęcia narzędziem „PRZYTNIJ”) i zapisuję zdjęcie przyciskiem EKSPORTUJ. Gotowe!

Odpalamy aplikację Vimage

A teraz pokażę Ci, jak dodać efekt ruchu do zdjęcia. W tym celu pobieram ze sklepu darmową aplikację Vimage (w ikonce ma takie jakby V na białym tle). Jeśli nie wiesz jak ściągać apki, przeczytaj tutaj. Odpalam ją i wciskam plusik, aby zaimponować z galerii przygotowane wcześniej zdjęcia. Moje zdjęcie jest do znalezienia w „ostatnich obrazach” albo w katalogu „Snapseed”). Po odpaleniu widzę pierwszy ekran, który daje mi możliwość edycji zdjęcia. Mogę tu zdjęcie obrócić, gdyby było bokiem (rotate), przyciąć (crop), rozjaśnić (brightness) i tak dalej.

jak dodać efekt ruchu do zdjęcia

Nie robię z nim jednak nic, ponieważ wszystko poprawiłam już w Snapseed, dlatego klikam strzałkę w prawym, górnym rogu i idę dalej.

Jak dodać efektu ruchu pary do zdjęcia

W kolejny widoku zobaczysz pod zdjęciem ikonki z symbolami różnych efektów. Znajdź taką z filiżanką, z podpisem „steam”. Po kliknięciu na zdjęciu pojawi się ramka z dymkiem. Ustaw go w odpowiednim miejcu i rozciągając palcam wybierz odpowiednią wielkość. Zatwierdź „ptaszkiem” w lewym górnym rogu. W następnym widoku możesz jeszcze popracować nad dymkiem korzystając z różnych narzędzi. Ja użyłam narzędzia „opacity” do zwiększenia przezroczystości efektu, aby wyglądał bardziej naturalnie. Gotowe zdjęcie zatwierdzamy w prawym górnym rogu i …. musimy odczekać aż obejrzymy reklamę. Po jej obejrzeniu możemy zdjęcie z efektem (a tak naprawdę filmik, bo w takim formacie otrzymacie zapis tej edycji) zapisać na telefonie klikając strzałkę SAVE.  Jeśli chcesz dodać efekt inny niż para lub te, które podpowiada apka po prostu kliknij BROWSE i wyszukaj odpowiedni.

Wskazówka!

Kiedy dodasz filmik w pionie na instagram, aplikacja przytnie go w kwadrat, ucinając górę i dół – w ten sposób poza widokiem znajdzie się także logo aplikacji. Warto pomyśleć o tym wcześniej, gdy wykonujesz zdjęcie. Kadruj tak, aby na górze i na dole został pewien zapas a to co ma być na filmiku znajdowało się na środku. Teraz, kiedy wiesz już jak dodać efekt ruchu do zdjęcia puść wodze swojej wyobraźni! Widoczki z płynącymi chmurkami? Mgła nad kominem? The sky is the limit, jak to mawiają 😉