Jak pobrać aplikację na telefon z androidem? W sklepie na Twoim telefonie! A więc czas na zakupy – i to jakie – takie, za które nie musisz płacić. Aplikacje, które będę przedstawiać w kolejnych wpisach są darmowe więc ściągaj je do woli. Wierzę, że będziesz wiedziała jak inaczej wydać zaoszczędzone w ten sposób pieniądze!

A więc jak pobrać aplikację na telefon z Androidem:

 1. Znajdź wśród aplikacji, które miałaś „od nowości” sklep. U mnie nazywa Sklep Play. Jeśli nie możesz go znaleźć otwórz tutaj Google Play  Wejście na stronę z linka powinno odpalić apkę z telefonu. Jeśli jednak się ona nie otworzy pokręć się chwilę po stronie. Powinno Ci się po chwili wyświetlić pytanie czy otworzyć stronę w aplikacji. Zgódź się. Jeśli nie jesteś w stanie otworzyć aplikacji Google Play najprawdopodobniej Twój telefon korzysta z innego programu do pobierania. A więc np. gdy masz iPhona musisz poszukać rozwiązania Internecie.
 2. Jak pobrać aplikację na telefonKorzystając z lupki znajdź interesującą Cię aplikację.  Zwracaj uwagę na logo – aplikacje często podobnie się nazywają. Np. Snapseed rozpoznasz po zielonym listku.
 3. Wejdź w profil aplikacji i zwróć uwagę na następujące rzeczy:  

  – ilość pobrań – im więcej tym lepiej. Nie ściągaj nieznanych aplikacji z małą liczbą pobrań, mogą być niebezpieczne dla Twoich danych.

  – ilość gwiazdek – znów im więcej tym lepiej. I teraz o ile aplikację z 3 gwiazdkami jeszcze można przetestować, to 2 to już totalna strata Twojego czasu i miejsca w telefonie.

  – skriny – czyli widoki ekranów apki. Być może już sam ich podgląd da Ci obraz (bez potrzeby ściągania na telefon) czy aplikacja jest dla Ciebie czy nie.

  – czy jest darmowa – wtedy gdy nie jest, na zielonym guziku zobaczysz cenę zamiast zamiast „zainstaluj”. Opis: „zakupy w aplikacji” wcale nie musi oznaczać, że apka jest płatna. Czasami płatne jest jedynie włączenie dodatkowych funkcji, a więc się nie zrażaj widząc ten opis.

 4. Kliknij „zainstaluj”
 5. Jeśli instalator zapyta o numer karty kredytowej po prostu kliknij „pomiń”.

 6. Znajdź zainstalowaną aplikację w swoim telefonie i odpal ją. Voila!

Nawet darmowe apki mają swoje płatne funkcje więc jeśli pobierając którąś z nich instalator zapyta Cię o numer karty kredytowej nie uciekaj w panice ale grzecznie kliknij mieszczące się gdzieś tam małym druczkiem „pomiń”.